Masáže a fyzioterapie

Dobrý den, jmenuji se Petra Zelmer.
Věnuji se manuálním terapiím, zaměřeným na problémy a bolesti pohybového aparátu nejen lidského, ale také zvířecího těla.

Kolem roku 2000 jsem se v Irsku seznámila s oborem, který naprosto přesně naplnil moji podvědomou představu – jak pomáhat nejen lidem, ale i zvířatům. Potkalo mě tedy velké štěstí, že jsem mohla studovat na Univerzitě v irském Corku a získat titul I.T.E.C. v oboru poúrazové a pooperační terapie. Pracovala jsem a získávala praxi v Irsku, Německu a v Itálii. Měla jsem skvělé učitele, kteří mi předali veškeré své know-how v terapeutické oblasti. Přesto se ale stále vzdělávám a snažím se držet krok s nejmodernějšími výzkumy a postupy.
Tyto techniky napomáhají efektivně uvolňovat bolest způsobenou úrazy, nadměrným sportováním, špatným životním stylem i vrozenými vadami, a to s dlouhodobým účinkem. Ačkoliv může být bolest chronická, vždy se snažím najít způsob, jak jí ulevit, či alespoň ji částečně odstranit. Mým cílem je ošetřovat každého pacienta individuálně. Pomohu Vám a Vašemu tělu zotavit se lépe, pohybovat se snáze a bezbolestně.

Věnuji se velké škále pacientů, mladým i starším. Snažím se o to aby všichni, jak špičkoví atleti tak osmdesátníci s artritidou mohli spoléhat na to, že až opustí mou ordinaci budou se cítit lépe, budou plně informováni o svém problému a budou mít jasný plán jak pokračovat na cestě k uzdravení.

Připravuji preventivní programy pro sportovce, profesionály i laiky, ale i pro ty, kteří se rozhodli se sportem konfrontovat v pozdějším věku. Specializuji se zejména na problémy spojené se sporty jako golf, tenis, jezdectví, plavání, atletika, lyžování a samozřejmě i na mnoho dalších. Konzultacemi předejdeme zraněním a ukážeme si správné používání těla tak, aby sportování bylo zdravé a účinné.

Léčba u mě spočívá v důkladném prozkoumání Vašeho problému, z něhož pak odvodíme individuální plán, který většinou sestává z následujícího:

Klinická ošetření:
• Kloubní a nervová mobilizace
• Kloubní manipulace
• Myofasciální uvolnění a uvolnění měkkých
• Kinesiologický taping

Mimo klinická ošetření:
• Jednoduché domácí cvičení
• Rady k držení těla
• Tipy pro vlastní léčení a úlevy bolesti© Petra Zelmer 2016
Úvod